Stacey Kent odwołuje trasę koncertową w 2020 roku, ale zobaczymy ją podczas 28. Jazz Festival Jazzonalia, 23 maja 2021 (bilety do kupienia już wiosną): – Obecnie wszyscy żyjemy w bardzo burzliwym czasie. Nikt z nas nigdy nie doświadczył ogólnoświatowej pandemii – mówi Stacey. – Po wielu przemyśleniach, dla Waszego dobra, jak i nas samych, podjęliśmy decyzję o przełożeniu trasy. Wierzę, że 2021 przyniesie ze sobą szczepionkę i nowe leki do leczenia wirusa. Bądźcie bezpieczni trzymajcie się ciepło, powiedzcie przyjaciołom i rodzinie, jak bardzo ich kochacie. Słuchajcie dalej muzyki. Poradzimy sobie z tym! Do zobaczenia w 2021 roku!

Stacey Kent zapowiada również na przyszły rok premierę kolejnego albumu: – Cieszymy się, że wkrótce będziemy mogli zaprezentować Wam naszą nową muzykę! – mówi. – Więcej informacji już wkrótce. Bądźcie z nami na bieżąco, sprawdzając naszą stronę internetową i kanał YouTube.

Jeśli nie Stacey Kent to zatem kogo posłuchamy, 24 października, podczas Jazzonaliów 2020? Miło nam poinformować, że do festiwalowych gwiazd dołącza Wojtek Mazolewski Quintet z utworami Krzysztofa Komedy: „Dawno żaden polski zespół jazzowy nie wzbudzał tak pozytywnych emocji i nie przyciągał na koncerty takiej liczby fanów!” – pisze o Mazolewskim Portal JazzSoul.pl. Oczywiście 24 października zobaczymy także zapowiadanych już: fenomenalną 18-latkę, saksofonistkę Marę Wajdzik oraz pianistę jazzowego i kompozytora o wielkim dorobku i jeszcze większych planach – Pawła Kaczmarczyka. 25 października, zapraszamy na koncerty najbardziej jazzowego z jazzowych wokalistów – Wojciecha Myrczka oraz generała polskiego jazzu Jana Ptaszyna Wróblewskiego z sekstetem.